Скільки заробляють українські продуктові менеджери Дослідження ринку

Зарплати РМ найнижчі серед ІТ-спеціалістів, які координують виконання проєктів. Найвищі у Program Managers та Delivery Managers (медіанна зарплата $4250), далі йдуть Product Owners та Scrum Masters ($3000), за ними — Product Managers вакансія Head of Product ($2700). У стартапах багато свободи та можна експериментувати з методиками. І той, і інший розвивають товар, працюють з фічами і командою розробки. 13 осіб працюють у компанії, де є і аутсорсинг, і розроблення продукту.

  • Проблема в тому, що беклог описує все, що стосується продукту.
  • Лідери готові взяти на себе відповідальність за все, що потрібне для досягнення цілей.
  • Український ринок іноді може бути непередбачуваним, тому РМ доводиться бути готовими швидко адаптуватися до змін.
  • Обов’язково поговоріть з CFO і попросіть розповісти, як влаштований P&L всієї компанії.
  • Далі — пропонуємо детальний огляд двох напрямів, який допоможе краще зрозуміти розбіжність між цими фахівцями.

Робота у продуктовій команді на іншій позиції буде плюсом. Наприклад, продуктовий маркетолог вже розуміє, як виявити потреби цільової аудиторії, які метрики важливі для зростання продукту та як тестувати гіпотези для їхньої оптимізації. Також він розуміє, як взаємодіють різні фахівці у команді та у кого яка зона відповідальності. Кар’єрний шлях продакт-менеджера відрізняється від шляху маркетолога чи програміста. Тут немає строгого поділу на Junior, Middle та Senior. Навіть продакт-менеджер-початківець — це повноцінний продакт, який відповідає за конкретний продукт або його частину.

Знають добре англійську і працюють менше як рік в ІТ

Після того як ви зібрали дані, підтвердили або спростували певну гіпотезу і внесли зміни у продукт, дослідження потрібно повторити. Якщо пощастить, у процесі тестування ви натрапите на призначені для користувача інсайти і зможете додати у проєкт нову креативну ідею. Продакт-менеджер відповідає за створення та вихід на ринок нового продукту компанії. Фактично це управлінець, який працює на стику бізнесу, маркетингу та програмування. Зона відповідальності продакт-менеджера залежить від сфери діяльності та поставлених цілей. Але його роль завжди – генерування ідей, створення стратегії розвитку, планування та контроль виконання поставлених завдань.

Як стати Product Manager та скільки вони заробляють

Для цього важливо розуміти, що таке кількісні (дані про відвідування сайту, впізнаваність бренду, конверсійність сторінок) і якісні дослідження (опитування, глибинне інтерв’ю, спостереження). Одним із найважливіших етапів у процесі тестування ідей стає випуск MVP (рішення з мінімальним необхідним набором функцій). Для деяких продуктів навіть цей список не є вичерпним. Такий обсяг інформації лякає навіть фахівців із досвідом.

Хто такий тестувальник, QC Engineer, QA Engineer

Так само як і необхідні навички для успішного закриття завдань. Далі — пропонуємо детальний огляд двох напрямів, який допоможе краще зрозуміти розбіжність між цими фахівцями. Розпочав свій шлях у продукті з позиції асистента проджект-менеджера ще тоді, коли наша компанія RIA.com була вінницьким стартапом. Майже одразу перемикнувся на створення та розвиток білінгової системи для всіх продуктів компанії (серед них усім відомі AUTO.RIA та DOM.RIA). Як результат, з’явилась гнучка система оплати послуг на платформі, створена інхаус.

Таким чином, product manager — спеціаліст, який займається створенням нових ідей та контролем їх реалізації. Для успішної роботи потрібно мати стратегічне мислення, навички планування та побудови надійних комунікацій усередині та за межами команди. Часто виникає питання, чим відрізняється продакт-менеджер від проджекту. Якщо ви запитаєте різних продакт-менеджерів про те, чим вони займаються, то отримаєте різні відповіді. Для цього гарно підходить Agile-практика формувати backlog у вигляді user stories.

Project Manager’ам у середньому 30 років, і вони високоосвічені

Для себе перед таким спілкуванням потрібно визначити, про які аспекти говоритимете. У випадку EBazar нас цікавило, чим займається господарство, як організована логістика, які канали збуту продукції використовує персона для реалізації продукту. У свою чергу, продуктова вертикаль складатиметься з менеджерів по продукту та дизайнерів, які доповідають директору з продукту.

Як стати Product Manager та скільки вони заробляють

Якщо згадувати три спеціальності, про які ми говорили на початку (QA, QC і тестувальник), то цей пункт для тестувальника як такого є непотрібним. У процесі проєктування ПЗ та стеження за його якістю необхідно проводити відповідне документування. Щоб робити це правильно, треба знати стандарти оформлення таких документів. Безумовно, будь-який QA інженер першочергово повинен знати, з чим він взагалі має справу. Якщо на зорі розроблення саме тестування було чимось інтуїтивним, то сьогодні воно набуло чітких форм, отримало свої методики, інструментарій та спеціалізоване програмне забезпечення.

Продакт менеджер: хто він?

Якщо ви готові слухати, а не піддаватися емоціям, а до конфліктів ставитеся як до частини шляху, то швидко увійдете в роль проджекта. Якщо ви швидко втомлюєтеся від дзвонів, берете конфлікти близько до серця і любите ставити робочі чати на м’ют, то можливо кар’єра менеджера проектів не для вас. Головне правило, яке я для себе вивела — якщо https://wizardsdev.com/ не спробуєш, не дізнаєшся. Без цього я б не стала стажером, де почала вести свій невеликий проєкт з 0, так би не розвила свої хард скіли, після чого б моя наставниця не побачила в мені майбутнього РМ. Через місяць мені написали та сказали, що мої дані залишились в базі й, що відкривається новий проєкт, для якого вони шукають owner процесу.

Він має зберігати спокій у випадку форс-мажорів і швидко підлаштовуватись під нові умови. А ще це — мультизадачний фахівець, адже часто в підпорядкуванні проджекта одночасно кілька проєктів, і відповідно кілька команд. Після релізу кількість задач у фахівця не зменшується. Адже щоб пропозиція не втратила своєї актуальності для ЦА, а бізнес отримував і примножував прибуток — готовий продукт потрібно постійно розвивати. Спринт — це визначений проміжок часу (зазвичай тиждень чи два), протягом якого продуктова команда працює над вирішенням заздалегідь запланованих завдань. Мітинги можуть бути раз на день, на тиждень — все залежить від потреб.

Хто такий Product Manager у 2022 році

55.Як визначаєте пріоритети та керуєте ризиками в проєкті? Рівень заробітку залежить від досвіду Program Manager. А це, своєю чергою, визначає ефективність розв’язання проблем, фідбек від клієнта, задоволеність керівників вашою роботою. Наостанок, потрібно мати здатність «бігати довгі дистанції».

— Відслідковування ефективності (Performance tracking) — аналіз ключових метрик (конверсія, щоденні актівні користувачі тощо) та впливу оновлень на них. Потрібно для того, щоб упевнитись в ефективності виконаної роботи. — Формулювання вимог (Requirements elaboration) — більш детальне формулювання того, як має виглядати нова фіча, прецеденти користування, прототипи тощо. Потрібно для того, аби передати технічній команді своє бачення. До речі, все вищезгадане не є універсальна істина.

Яку роль відіграє в компанії Project Manager?

Лідери готові взяти на себе відповідальність за все, що потрібне для досягнення цілей. Вони вміють оцінювати ситуацію з різних кутів і визначають, які дії гарантують результат. Тімлідам також важливо мотивувати членів команди.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *